Tak jak se chováš k lidem chováš se i ke zvířatům!

Kočička Líza

19. ledna 2008 v 12:38

Kočička Líza

Tak vám představuju moje domácí mazlíčky.

První vám představím moji kočičku Lízinku.

Jmenu je se Líza a její 13 let. Narodila se někdy na jaře. Přesné datum si nepamatuju.

Domů jsem si jí přinesla v létě.

Lízinka je černobílá ruská kočka.Černobílá je proto že se její máma zatoulala na chatě s jiným kocourem. Lízinky maminka je šedomodrá ruská kočka.

Lízinku jsem dostala když mi bylo kolem 15 let od mého strejdy.

Strejda měl dvě kotátka. Jedno úplně černé a druhé černobílé. Mě se líbila obě dvě ale mamka řekla že dvě kočky mít doma nemůžem. A tak jsem si vybrala tuhle malou černobílou chlupatou kuličku. Byli jí asi 4 měsíce když jsem si ji odvážela domů. Tahle malá chlupatá kulička neměla ještě jméno. A tak po cestě domů v autě jsme se strejdou přišly na jméno Líza. To jméno se k ní hodí , protože každého líže:).

Dny ubíhaly až byl Líze jeden rok a šla poprvé na operaci. Rodiče se rozhodli že jí nechaj vykastrovat. Mě se to moc nelíbilo. Už ta předstvava že do ní budou řezat. Chtěla jsem aby měla kotátka.

A tak jsme Lízu odvezli na veterinu.Předali jsme jí panu doktorovi kterej byl hrozně hodnej a milej. Udělal na mě dojem.Všechna zvířátka co byla po operaci tam ležela v kotcích která byla barevná a zvířátka měly pod sebou kožíšky a byly přikrytý dekamy. Některá zvířátka ležela na zemi na polštářích.

Po dvou a půl hodině jsme si jí šly vyzvednout. Lízinka ale neležela v kotci ale na polštáři a přikrytá. Doktor nám jí předal a my si jí odvezli.

Doma jsem jí položila na deku na zem aby až se probere nespadla z nějaké výšky.

Když se probudila hrozně se motala a já byla furt uní aby když spadne se o něco nebouchla a já jí mohla včas chytit. Bylo mi jí hrozně líto.Bříško měla zavázané. Po několika minutách mi usnula na klíně. Byla moc roztomilá.

Druhý den byla jak rybička. Vůbec oničem už nevěděla až na ten obvaz a stehy, které jsme jí po 14 dnech vyndavaly s mamkou.

Pomalu každej kdo má doma vykastrovanou kočku je tlustá a líná. Naše Líza je ale opak. Má krásnou strukturu těla a drží si linii ikdyž žere jak zjednaná.:)

Mamka říká že je Líza strašně rozmazlená a aby ne. Líza totiš nepije jako každá kočka z mysky ale má svůj vlastní hrníček :) ale jídlo jí dávám do misek:) někdy semnou jí i z jednoho talíře nebo jí ze lžíce. A když si jdu pro něco k jídlu hned sedí na gauči a už kouká co dostane dobrého. Nejvíc miluje piškoty. To si je bere bez dovolení sama z mysky nebo z pytlíku.

Ale jako každá kočička je i rozverná a náladová. Někdy mě dost zlobí a tak jí musím bud' plácnout nebo okřiknout. Někdy když mě opravdu naštve tak se jí nevšímám a to pak ona ví že odemě nedostane žádnou dobrůtku.

Hrozně miluje když může semnou ležet v postely, nebo se jen mazlit.

Nedokážu si představit že nastane den kdy se sní budu muset rozloučit. Že už tu nebude.Že zůstane jen v mích vzpomínkách a na fotkách. Tenhle den si nechci radči ani připomínat. Jsem ráda že ji mám a hrozně jí miluju!! Je to můj nejlepší přítel!!

Lízinky fotky najdete v sekci galerie ale i zde vám jich pár ukážu co tam nenajdete:)

Lízinka a můj první křeček Miky


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama