Tak jak se chováš k lidem chováš se i ke zvířatům!

Morčátko Kaity (Kejty)

19. ledna 2008 v 14:24 |  Moje domácí zlatíčka
MORČÁTKO KAITY (Kejty)!!

Tak vám představuju mého duhého domacího mazlíčka .

Je to morčátko Kaity!

Kaity jsem si koupila 6.září 2006 v jednom nejmenovaném zverimexu.

Kaity je anglické hladkosrsté morče. Její 1rok a 5 měsíců.

Její příběh je docela smutný ale konec je štastný:(. A začalo to takto.

Když mi v srpnu 2006 umřel můj zlatý křeček Ali, byla jsem moc smutná protože jsem byla utoho jak umíral. Dost mě to vzalo.A tak jsem si řekla že chci další malé zvířátko.

Když jsem byla malá tak jsme měly morčátka a tak jsem si řekla že si pořídím morče.

Chodila jsem s kamarádkou od zverimexu k zverimexu. Nikdy by mě nenapadlo kouknout se na internet k nějakému chovately. Nikde neměly malinká morčátka. Jedno morče ale čekalo morčátka ale ty by byla až v lednu a nato já jsem čekat nechtěla. A tak jsem hledala dál. Až jsme byly jednou v jednom obchodě (něco jako je Obi). A tam měly morčata. Měli tam všechny už velký ale já chtěla nějaké malé dvou měsíční. Až sem uviděla v jednom výběhu malé krásné morčátko. Sedělo tam u domečku celé schoulené a vyděšené. Najednou na to malé morčátko vyjelo starší morčata a začali jí kousat do hlavičky a kopat do ní.Nemohla jsem to vidět jak se nedokázalo bránit , že jsem se rozhodla že si ho vemu. Šla kolem jedna prodavačka a tak jsem jí hned řekla že chci to morčátko. Když jí brala z toho akvárka tak se bránila a nechtělo jít ven. A tak jí surově vzala až morčátko zakvíklo:(. Podívala se co to je.A je to morčecí holčička:). Měla jsem radost že mám holčičku:). Ale najednou mi řekla že má okolo očíčka vytrhané chloupky od morčat. Mě to ale nevadilo, jsem si řekla že jí to doroste až bude hezky vklidu. Tak mi jí dala do přepravky s podestýlkou a já odešla domů.

Vím že když morče je v cizím prostředí že je plaché než si zvykne.Ale dny ubíhaly, a pokaždé když jsem jí měla v ruce tak hrozně křičela a klepala se. Byla jsem zní neštastná až jsem jí málem dala na veterinu:(. Když už jsem jí měla v přepravce a chtěla odejít tak jsem se naní koukla a hned jsem jí zase vyndala a řekla jsem si že to nemůžu udělat.Že je to malé zvířátko které si hodně vytrpělo mezi těma dospělíma zlíma morčaty. A tak jsem jí měla v ruce a hladila jí. Až jsem najednou ucítila na obou dvou stranách jejího tělíčka stroupky. Hrozně utoho vyváděla když jsem jí přez ně projela. A tak jsem jí dala hned spátky do přepravky a pelášila na veterinu. Doktorovi jsem řekla jaký má problém a co doktor nezjistli. Když se mě zeptal kolik jí původně je měsíců a já mu řekla že dva, tak mi řekl že jí je teprve něco málo přez jeden měsíc. Ale to nebylo tak hrozné.Doktor když jí prohlédl očíčko a ty stroupky, tak se zhrozil. Řekl že to okolo oka je sice zbůsobeno tím že jí jiná morčata vyškubávaly chlupy ale ty stroupky že jsou způsobeny injekcema. Doktor uznal že to nemohlo být jako normální očkování že ty vpichy jsou na obou dvou stranách stejná a na stejnou dálku. A tak jsme s doktorem a se sestřičkou přišly nato že tohle morče nebylo naprodej ale na pokusy. A ta prodavačka to asi nevěděla. Myslela jsem že se zblázním, začaly mi téct slzy z očí a vzala jsem si Kaity ksobě . Doktor se mě zeptal jestli jí tu chci nechat a usmrtit nebo jestli si ji nechám. Já mu řekla že si ji nechám a tak jí udělal pár testů. Byla naprosto zdravá až na ty vpichy a to že se hrozně bála lidí.

Po třech měsíců se jí očíčko zlepšilo a i její postoj ke mě byl lepší. Ale furt to bylo malé vystrašené morčátko. Doktor mi řekl že si jí musím hodně všímat a mazlit aby poznala že je vbezpečí.A že jednoho dne mi bude hodně vděčná. Hodně mi i pomohly lidičky z jedné diskuze o morčatech! Děkuji všem!

A to se taky stalo.

Kaity je ted krásná a silná.

Po půl roce byste nepoznaly že to bylo týrané zvířátko. Do toho obchodu jsem poslala emajl stím že už od nich žádné morče nekoupím a že se naně budu stěžovat. Ale to zamě udělal pan doktor, který tuto zprávu o tom že prodávaj zvířátka na pokusy a že já nebyla první.

Ted když se jdu tam podívat tak je tam furt prodávaj ale je vidět že se zvířátkům vede líp.

Kaity je ted rok a půl a má se krásně k světu.Je to hrozně mazlivé zvířátko. A hlavně vyžaduje velkou péči. Očíčko se nám krásně uzdravilo a ty její stroupky jí zmizely už dávno. Jsem ráda že jsem jí nedala prič ikdyž byla laboratorní.

Kaity je mi ted opravdu hodně vděčná a taky to dává najevo svojí láskou. Není okamžik aby mě neolizovala a nedávala pusinky.

Sice má taky někdy svoje roupy:) ale to asi každý:D

Mám jí moooc ráááda a nikdy bych jí nedala už prič!!!

Tímhle jsem taky chtěla naznačit že ikdyž zjistíte že jste koupily omylem laboratorní nebo týrané zvířátko, nedávejte ho prič pokud to nebude opravdu nezbytné.

I tyhle zvířátka si zaslouží žít!!!! Jednou vám zato budou nadosmrti vděčná!!!!

KDO CHCE MŮŽE SI DÁT MŮJ PŘÍBĚH NA SVŮJ BLOG. ALE PROSÍM UVÁDĚJ ZDROJ. DĚKUJI ZUZKA!

Kaity fotky najdete v galerii ale i zde.

S kamarádem Tobim

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Emo G!RL Emo G!RL | Web | 19. ledna 2008 v 14:25 | Reagovat

Ahojik u mě je bleskovka...pls zapoj se x)

2 bra bra | 13. září 2008 v 21:58 | Reagovat

jo neboj

3 laoness laoness | E-mail | Web | 27. října 2008 v 15:09 | Reagovat

promin že si ti do toho pletu ale moc pěknej blog nemáš !!!

to pozadí mě rve oči a moc se ti to nehodí !!!

ps.: promin jen říkám názor

4 michaela michaela | E-mail | 2. prosince 2008 v 17:09 | Reagovat

ahoj podle mě máš nádhernej blok nevim co říká mě se líbí udělala sho hezky ale mě se líbí všech !!:o)

5 michaela michaela | E-mail | 2. prosince 2008 v 17:12 | Reagovat

ny

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama